Vajon számít a kő formája a gyémánt eljegyzési gyűrűben? Nagyon is!

Az eljegyzési gyűrűket illetően mindenki a tökéletességre törekszik. Noha a gyémánt, mint a drágakövek királynője már önmagában is tökéletes, fontos tudni, hogy a megfelelő forma kiválasztásával tovább fokozható a fokozhatatlannak vélt perfekció, hiszen a gyűrű anyaga, formája és motívumai, valamint a hozzá tartozó gyémánt nagysága és formája együttesen teremtik meg a felülmúlhatatlan összhangot – ezért a gyémánt eljegyzési gyűrű a legszebbek közé tartozik. Minden forma célja, hogy előhozza a gyémántban rejlő, semmihez sem fogható szépséget, a maximális csillogást és színszórást. Blogcikkünkben a legnemesebb drágakő különféle alakjait mutatjuk be kicsit közelebbről.
Klasszikus gyémánt gyűrű kerek kővel
Biztosan nem tévedünk, amikor azt állítjuk, hogy ez a legelterjedtebb típus, és ez az, amit valószínűleg mindenki ismer: a briliáns. A hagyományos, síklapú csiszolási módszerrel háromféle briliáns alakítható ki: az úgynevezett ideális, az amerikai és a jubileumi, de mindhárom metódus az oktaéderhez kapcsolódik, és ötvennyolc lapból áll.
Egyéb ismert gyémántformák
- Smaragdcsiszolású gyémánt. Ezt a formát csapott sarkú téglalapnak is nevezik, mivel ezen eljárás során a négyszögletes gyémánt sarkait lecsiszolják. Rendkívül elegáns hatású, és igen erőteljes fényvisszaverés jellemzi.
- Princess-forma. Ez voltaképpen a négyzetalakot takarja, ami számos oldallal kerül kialakításra, így ennek a kőnek is lenyűgöző a csillogása. A klasszikustól elérően inkább modernebb hatást kelt, valószínűleg ennek köszönheti egyre nagyobb népszerűségét.
- Ovális gyémánt, azon belül is a Marquise vagy navette, vagyis hegyes ovális forma. Kereksége miatt hasonlít a briliánsra, ugyanakkor van benne egy pici csavar, ami a klasszikus stílusból átvezet a valamelyest modernebbe.
- Körteforma. Kevésbé gyakori, ám annál különlegesebb alak, amelynek egyik vége hegyes. Kifejezetten jó választás, ha a cél az ujj optikai karcsúsítása.
- Szív alakú gyémánt. A speciális forma kialakítása mindenképp nagyobb, minimum egykarátos méretű követ igényel, és csak a legtapasztaltabb szakemberek tudják kihozni a csiszolással a maximális csillogást. Bizonyára ebből adódik, hogy a szív alakú gyémánt gyűrű a ritkábbak közé tartozik.